WYCIECZKA KLAS TRZECICH DO SANDOMIERZA I MUZEUM BOMBKI CHOINKOWEJ W NOWEJ DĘBIE

10 października w słoneczny, jesienny dzień klasy 3b i 3c wybrały się wraz z opiekunami na wycieczkę autokarową do Sandomierza i Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Wycieczka rozpoczęła się w Sandomierzu od przejścia przez Bramę Opatowską. Trzecioklasiści mieli możliwość poznania wybranych zabytków miasta. Wraz z przewodnikiem zwiedzali Rynek w Sandomierzu, Podziemną Trasę Turystyczną z przełomu XV/XVI wieku. Dzieci poznały legendę o Helenie Krępiance, która oddała swoje życie ratując miasto przed wojskiem tatarskim. Szczególne zainteresowanie uczniowie wykazali w Zbrojowni Rycerskiej, gdzie spotkali średniowiecznego rycerza, który z humorem opowiadał historię miasta. Dzieci mogły przymierzać różnorodne stroje. Całe to spotkanie przebiegło w zabawnej i miłej atmosferze. Ciekawe było przejście przez furtę „Ucho Igielne” do kościoła św. Jakuba, a następnie odbył się przecudowny spacer Wąwozem Królowej Jadwigi w promieniach jesiennego słońca. Dzieci miały możliwość obserwacji złotej polskiej jesieni. Po zwiedzeniu malowniczego Sandomierza, uczestnicy wycieczki udali się do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. To niezwykłe miejsce przeniosło trzecioklasistów w magię Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy 3b i 3c w Fabryce Bombek przyglądali się linii produkcyjnej, poznawali proces powstawania bombek oraz podziwiali unikatowe wzory, formy oraz kształty począwszy od tradycyjnych bombek, aż po te bardziej wyszukane. Wyroby, które zobaczyły dzieci były cudowne – wszystkie wykonane własnoręcznie (od dmuchania, przez srebrzenie, dekorowanie). W końcowej części wizyty w Fabryce Bombek Choinkowych uczestnicy wycieczki wzięli aktywny udział w warsztatach, podczas których samodzielnie ozdabiali swoje bombki. Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał upominek w postaci bombki z imieniem. Wycieczka do Sandomierza i Nowej Dęby sprawiła trzecioklasistom ogromną radość, była niezwykle ciekawa i dostarczyła dzieciom wiele pozytywnych wrażeń.
Data dodania: 2022-10-21